Ndërlidhjet

LUKSEMBURG


Bashkimi Evropian i dha mbështetjen e plotë misionit të sekretarit amerikan të shtetit, Colin powell, në Lindjen e Afërt për arritjen e armëpushimit dhe tërheqien e Izraelit nga territoret palestineze.
Ministri i jashtëm i Spanjës, si kryesuese përsëriti thirrjen e Bashkimt Evropian forcave izraelite të largohen nga territoret palestineze dhe për përpjekje të qind-për- qindëta të Arafatit që të ndërpresë sulmet bombarduese vetëvrasëse kundër Izraelit.
XS
SM
MD
LG