Ndërlidhjet

TASHKENT


Shtetet e Bashkuara thanë se do tu ofrojnë vendeve të Azisë Qendrore një ndihmë prej 50 milion dollarësh për ti mbështetur në luftimin e trafikut me armë për zhdukje në masë në rajon.
Zyrtari amerikan, John Schlosser foli në hapjen e konferencës ndërkombëtare mbi terrorizmin dhe mos-liferimin në kryeqytetin e Uzbekistanit.
XS
SM
MD
LG