Ndërlidhjet

JERUZALEM


Sekretari amerikan i Shtetit, Kolin Pauell, pritet të zhvillojë një tjetër raund bisedimesh me kryeministrin Sharon. Ai duhet të takohet gjithashtu me Arafatin në zyrën e këtij të fundit në Ramallah. Pauell u shpreh sot se ka përparime në negocijatat me izraelitët dhe palestinezët, pa shtjelluar më gjatë rezultatin e tyre.
XS
SM
MD
LG