Ndërlidhjet

ROMË


Disa milionë italianë, nisën sot grevën më të madhe në 20 vitet e fundit, në shenjë proteste ndaj reformimit të ligjit të punësimit të lajmëruar nga administrata Berluskoni, që u njeh më shumë të drejta punëdhënësve për marrjen dhe nxjerrjen nga puna të personelit. Greva është organizuar nga tre sindikatat më të fuqishme të Italisë dhe ka paralizuar të gjitha aktivitetet e rëndëishme në vend.
XS
SM
MD
LG