Ndërlidhjet

KARLSRUHE


Autoritetet gjermane kanë ndaluar një person me dyshimin për përfshirje në sulmin e javës së kaluar në një sinagogë në Tunizi, si pasojë e të cilit u vranë 10 shtetas gjermanë. Zyra e prokurorisë federale njoftoi se personi besohet të ketë pasur kontakte me sulmuesit pak para shpërthimit - që mendohet të ketë qenë i paramenduar dhe jo aksidental, siç ngulmojnë autoritetet tuniziane.
XS
SM
MD
LG