Ndërlidhjet

HAGË


Në Hagë ka nisur procesi kundër ish-kryebashkiakut serb të qytetit Prijedor të Bosnjes, mbi të cilin rëndojnë akuzat për shfarosjen e kroatëve dhe boshnjakëve në rajon, gjatë luftës së voteve 92-95. Nëse shpallet fajtor, Millomir Shtakiç rrezikon dënimin me burgim të përjetëshëm.
XS
SM
MD
LG