Ndërlidhjet

MITROVICË


Qindra serbë sot sërish protestuan në Mitrovicë kundër, siç thanë, misioneve ndërkombëtare në Kosovë.
Udhëheqësit lokalë serbë kërkuan që UNMIK-u të lejojë formimin e një komune në pjesën veriore të Mitrovicës dhe të mos pengojë bashkëpunimin e serbëve me Beogradin.
XS
SM
MD
LG