Ndërlidhjet

BAGRAM/AFGANISTAN


Disa qindra trupa britanike kanë filluar një operacion të ri luftarak në malet e në Afganistanin lindor, njoftuan oficerë britanikë.
Sipas tyre, ky është misioni më i madh i komandove të marinës britanike pas luftës së Foklandeve, dhe zhvillohet bashkë me trupat amerikane dhe afgane.
XS
SM
MD
LG