Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush e mirëpriti zotimin e kryeministrit izraelit Ariel Sharon se forcat izraelite brenda javës do të tërhiqen nga qytet Nablus dhe Xhenin.
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Ari Fleischer tha se Sharoni i ka premtuar tërheqjen presidentit Bush gjatë një bisede telefonike.
XS
SM
MD
LG