Ndërlidhjet

UASHINGTON


Procesi paqësor në Lindjen e Mesme do të jetë në fokusin e bisedimeve të presidentit George Bush dhe trashëgimtarit të fronit saudit Princit Abdullah, që do të mbahen në 25 prill.
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Ari Fleischer tha se dy liderët pritet të diskutojnë planin e Arabisë Saudite për njohjen e Izraelit, me kusht të tërheqjes së izraelitëve nga territoret e pushtuara në vitin 1967.
XS
SM
MD
LG