Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia sot e arriti marrëveshjen për pagimin e borxhit ndaj Republikës së Çekisë, të mbetur që nga periudha sovjetike.
Kryeministri Mikhail Kasyanov tha pas takimit me kryeministrin çek Milos Zeman se borxhi prej 1.1 miliardë dollarë do të kompenzohet me aeroplanë dhe helikopterë luftarakë, anije dhe karburante për centralet bërthamore të Çekisë.
XS
SM
MD
LG