Ndërlidhjet

VLADIKAVKAZ


Së paku një ushtar rus është vrarë dhe mbi 5 janë plagosur në sulme të ndara gjatë 24 orëve të fundit, njoftoi administrata pro-moskovite e Çeçenisë.
Zyrtarët thanë se mbi 60 persona janë arrestuar me dyshimin se janë marrë me aktivitete separatiste.
Misioni i OSBE-së nga Çeçenia njoftoi se bastisjet e trupçave ruse e pengojnë gjetjen e zgjidhjes politike të konfliktit.
XS
SM
MD
LG