Ndërlidhjet

JERUSALEM


Pa arritur të sigurojë armëpushimin midis izraelitëve dhe palestinezëve, sekretari i shtetit Colin Powell sot e përfundon misionin diplomatik në Lindjen e Mesme.
Para takimit në Kairo me presidentin Hosni Mubarak, Powell në Ramallah do të takojë liderin palestinez Yasser Arafat.
Njoftohet se mbrëmë ka patur përleshje në qytetin Betlehem, ndërsa Izraeli sot nën masa të rrepta sigurie e shënon 54 vjetorin e pavarësisë.
XS
SM
MD
LG