Ndërlidhjet

TEHERAN


Zyrtarë të Iranit e hodhën poshtë propozimin e kryeministrit izraelit Ariel Sharon për konferencë ndërkombëtare për paqen në Lindjen e Mesme.
Ministria e Jashtme në Teheran ka thënë se propozimi paraqet përpjekje të Sharonit për të hequr izolimin dhe presionin ndërkombëtar ndaj Izraelit.
XS
SM
MD
LG