Ndërlidhjet

HAGË


Parlamenti i Holandës sot do të votojë për qeverinë kalimtare, pas dorëheqjes së djeshme të kabinetit të kryeministrit Wim Kok, shkaku i akuzave për dështimin e qeverisë dhe udhëheqësve ushtarakë në parandalimin e masakrës në Srebrenicë.
Qeveria kalimtare do të udhëheqë deri në zgjedhjet e ardhshme të caktuara për 15 maj.
XS
SM
MD
LG