Ndërlidhjet

AHMEDABAD


Tre të vrarë dhe mbi 15 të plagosur është bilanci i dhunës së mbrëmshme sektare në shtetin Guxharat të Indisë.
Zyrtarët thonë se mbi 800 persona, shumica myslimanë, kanë humbur jetën në përleshjet në dy muajt e fundit nga represaliet e hindusëve.
XS
SM
MD
LG