Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Grupi për të drejtat e njeriut Amnesty International e akuzoi qeverinë e Pakistanit se nuk ka arritur të mbrojë femrat nga dhuna, sulmet e ndryshme, dhe nga të ashtuquajturat “vrasje të nderit”.
Amnesty International thotë se policia dhe gjykatat më Pakistan vazhdimisht i kanë hedhur poshtë ankesat për shkeljen e të drejtave të femrës.
XS
SM
MD
LG