Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti Vladimir Putin u ka urdhëruar institucioneve ruse të bashkëveprojnë me rezolutën e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.
Pritet që dekreti të ketë ndikim vetëm në rajonin e Çeçenisë, ku qeveria i akuzon kryengritësit për pranimin e fondeve financiare dhe armëve nga rrjeti al Kaida.
XS
SM
MD
LG