Ndërlidhjet

BEOGRAD


Autoritetet e Beogradit përgatiten që të publikojnë listën e të akuzuarve për krime lufte nga Tribunali i Hagës pas mbledhjes së sotme të parlamentit dhe pastaj mund të pritet transferimi i shpejtë i tyre në Hagë.
Pavarësisht nga lista që do të publikojë qeveria në Beograd, zëdhënësja e kryeprokurores së Tribunalit, Florence Hartmann ka emëruar 24 të akuzuar për krime lufte që besohet se ndodhen në Jugosllavi, raporton gazeta “Veçernje Novosti”.
XS
SM
MD
LG