Ndërlidhjet

BAZA AJRORE BAGRAM/AFGANISTAN


Zëdhënësi i marinës Mbretërore britanike në Afganistan, koloneli Paul Harradine, i përshkroi si mision luftarak operacionet vijuese në Luginën Shahi Kot, por tha se trupat deri tash nuk hasën në rezistencë.
Ai tha se trupat kanë shkatërruar disa shpella dhe strehimore armësh, duke shtuar se ka evidenca që në ate rajon ishin kthyer luftëtarët e armikut pas operacionit “Anakonda”, sepse janë gjetur të vrarë, me gjasë, në kurthe bombash.
XS
SM
MD
LG