Ndërlidhjet

BEOGRAD


Qevria jugosllave u ka bërë thirrje të gjithë të akuzuarve për krime lufte që të vetëdorëzohen vullnetarisht në Tribunalin e Hagës brenda tre ditësh dhe publikoi listën e 23 të akuzuarve që kërkohen nga Gjykata e Hagës, e cila përfshinë edhe Radovan Karaxhiqin dhe Ratko Mlladiqin.
Kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës, Carla Del Ponte, e cila sot ishte në Sarajevë, pritet të vizitojë nesër Beogradin dhe të takojë ministrin e jashtëm federal dhe ate të drejtësisë.
XS
SM
MD
LG