Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti i Mbrojtjes i Shteteve të Bashkuara po adaptonë strukturën e vetë mbrojtëse në kuadrin e angazhimeve për t,iu kundërvënë kërcënimeve jo-konvencionale sikurse sulmet terroriste të 11 shtatorit.
Sekretari i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld dhe
kryegjenerali Richard Myers thanë se Pentagoni është duke krijuar Komandën Veriore, siç e quajtën, e cila do të jetë përgjegjëse për mbrojtjen ushtarake të territorit amerikan.
XS
SM
MD
LG