Ndërlidhjet

KABUL


Forcat e qeverisë afgane, të mbështetura nga aeroplanët amerikanë, kanë filluar vikendin e kaluar operacione gjurmimi në lindje të Kabulit të elementeve të mbetura të talibanëve dhe terroristëve al Kaidas.
Gjenerali afgan, Abdullah tha se operacioni afër qytetit Saroobi është kompletuar dhe tani vazhdonë në luginën Tageb.
XS
SM
MD
LG