Ndërlidhjet

HAGË


Në gjykimin e ish-presidentit jugosllav, Sllobodan Millosheviç, të akuzuar për krime lufte dhe gjenocid, po dëshmon botuesi kosovar, Veton Surroi. Veton Surroi është dëshmitar i akuzës në kuadër të procedurës kundër Sllobodan Millsohevicit, për krimet ndaj shqiptarëve të Kosovës nga janari deri në qershor të vitit 1999.
XS
SM
MD
LG