Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Palestinezët dhe vendet arabe kanë kërkuar nga Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara, të miratojë një tjetër rezolutë që do të parashihte fillimin e hetimeve për ngjarjet në kampin Xhenin të Bregut Perëndimor, ku siç thonë palestinezët, trupat izraelite kanë masakruar disa qindra burra, gra dhe fëmijë.
Këto akuza janë mohuar nga autoritetet izraelite.
XS
SM
MD
LG