Ndërlidhjet

LUÇAN


Qeveria e Serbisë njofton se persona të armatosur kanë sulmuar mbrëmë stacionin e policisë multietnike në Luçan të Luginës së Preshevës me zjarr automatiku dhe një mekanizëm shpërthyses, por askush nuk është plagosur.
Janë ndërmarrë hetime për rastin dhe janë informuar misionet vëzhguese të Bashkimit Evropian dhe të OSBE-së.
XS
SM
MD
LG