Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri izraelit i Mbrojtjes, Binyamin Ben Elizer deklaroi se pret që forcat izraelite deri nga e diela të tërhiqen nga Nablusi, Xhenini dhe disa pjesë të Ramallahut, por do të vazhdojnë t,i mbajnë të rrethuar një grup militantësh në kishën e Betlehemit si dhe selinë e Arafatit në Ramallah.
Izraeli lejoi sot ministrin e Jashtëm të Jordanit, Marwan Moasher që të takojë liderin palestinez në Ramallah.
XS
SM
MD
LG