Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë,Vlladimir Putin në fjalimin para parlamentit mbi gjendjen e vendit tha se administrata e tij do të vazhdojë me reformat për demokratizim dhe zhvillimin ekonomik.
Putin përmendi progresin e fundit në ekonominë ruse, por tha se ka mbetur shumë për tu bërë dhe se 40 milion njerëz ndodhen nën nivelin e varfërisë.
XS
SM
MD
LG