Ndërlidhjet

HAGË


Publicisti dhe gazetari i njohur nga Kosova, Veton Suroi, si dëshmitar në procesin gjyqësor të Sllobodan Millosheviqit në Tribunalin e Hagës, deklaroi se në Kosovë në vitet 1998-99 ishte në vepër terrorizmi i regjimit të Beogradit në krye të të cilit ishte Millosheviq.
Veton Surroi tha se Serbia në vitin 1989 , siç u shpreh, bëri “anshlus” në Kosovë dhe me suprimimin e autonomisë së sajë, tronditi themelet e federatës jugosllave.
XS
SM
MD
LG