Ndërlidhjet

SARAJEVË


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, George Robertson u bëri thirrje autoriteteve dhe ligjënësve të Bosnjë Hercegovinës të shfrytëzojnë shansin dhe të nxjerrin vendin nga e kaluara e luftës dhe ta drejtojnë nga Evropa.
Robertson arriti pas dite në Srajavë për bisedime me zyrtarët e Bosnjë-Hercegovinës për reformat në ushtri dhe zvogëlimin e forcave dhe shpenzimeve për to.
XS
SM
MD
LG