Ndërlidhjet

BRUKSEL


Hungaria sot u bë vendi i parë kandidat për Bashkimin Evropian që nënshkroi marrëveshje me unionin për numrin e përfaqësuesve të saj në institucionet evropiane.
Caktimi i vendeve ka të bëjë me përfaqësimin në Komisionin Evropian dhe Këshillin e ministrave.
XS
SM
MD
LG