Ndërlidhjet

STAMBOLL


Aeroplanë luftarakë të Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë së Madhe sot i bombarduan pozitat e forcave irakiene në zonën e ndalim-fluturimeve në veri të Irakut.
Në Shtutgart, komanda e forcave amerikane në Evropë njoftoi se bombat janë lëshuar pas zjarrit që e hapën forcat irakiene.
XS
SM
MD
LG