Ndërlidhjet

KEJP KANAVERAL


Anija kozmike e Shteteve të Bashkuara "Atlantis" ateroi në shtetin federal Floridë pas misionit të suksesshëm 11 ditësh në Stacionin Ndërkombëtar të Gjithësisë.
Qëllimi i misionit ishte përmirësimi i stacionit, me ç’rast u vendosë krahë solarë dhe pajisje hulumtuese shkencore.
XS
SM
MD
LG