Ndërlidhjet

AMSTERDAM


Holanda është e gatëshme që të marrë komandën mbi trupat e Misionit të NATO-s në Maqedoni dhe të dërgojë 400 trupa në qershor, njoftuan zyrtarët e sajë.
Ministria e Mbrojtjes tha se “Holanda do t,i japë kontribut konkret stabilitetit” në Ballkan.
Bashkimi Evropian planifikon të marrë gjatë shtatorit të ardhëshëm detyrtat paqëruajtëse në Maqedoni nga NATO.
XS
SM
MD
LG