Ndërlidhjet

XHENIN


I deleguari i Shteteve të Bashkuara për Lindjen e Afërt, William Burns qarkulloi sot kampin e refugjatëve të Xheninit duke i quajtur skenat “tragjedi njerëzore për mijëra njerëz të pafajshëm palestinezë” dhe kërkoi që agjencive humanitare t,u lejohet prania në kamp.
Ndërkohë, ministri izraelit i Mbrojtjes tha se deri nesër trupat do të tërhiqen nga Nablusi dhe pjesa më e madhe e Ramallahut.
XS
SM
MD
LG