Ndërlidhjet

NJU JORK


Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka miratuar njëzërit rezolutën për dërgimin e një ekipi të OKB-së për “përcaktimin e fakteve” në kampin refugjatëve palestinezë në Xhenin, që ishte një nga skenat e luftimeve më të ashpra gjatë inkurzionit të forcave izraelite në Bregun perëndimor.
Kampin e refugjatëve në Xhenin e qarkulloi sot i deleguari i Shteteve të Bashkuara për Lindjen e Afërt, William Burns dhe i quajt skenat “tragjedi njerëzore për mijëra njerëz të pafajshëm palestinezë”.
XS
SM
MD
LG