Ndërlidhjet

UASHINGTON


Mijra demostrues marshuan në Uashington që të protestojnë kundër globalizimit, luftën e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara kundër terrorizmit dhe politikën amerikane ndaj Lindjes së Afërt.
Protestat në kryeqytetin e Shteteve të Bashkuara po mbahen lidhur me takimin vjetor pranveror të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore, për të cilët demostruesit thonë se mbështesin globalizimin, që e fajsojnë për varfëri të mëtejshme.
XS
SM
MD
LG