Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani dhe Kina do të bashkëpunojnë për paqë dhe stabilitet në Azinë Qendrore, tha presidenti Jiang Zemin pas bisedimeve në Teheran me presidentin, Mohammad Khatami.
Radioja shtetërore iraniane tha se dy liderët kanë shfaqur brengosje për shkak të ndikimit në rritje të Shteteve të Bashkuara në Azinë Qendrore.
XS
SM
MD
LG