Ndërlidhjet

JERUSALEM


Armata izraelite thotë se ka kompletuar tërheqien nga qytetet e Bregut perëndimorë, Nablusi dhe pjesa më e madhe e Ramallahut,por forcat vazhdojnë të mbajnë të rrethuar selinë e liderit palestinez, Yasser Arafat.
Në kampin e refugjatëve në Kalandia trupat izraelite kanë arrestuar rreth 15 militantë të dyshuar, në mesin e të cilëve edhe Nasser Abu Hunaid, zyrtarin ushtarak në Lëvizjen Fatah të Arfatit, për të cilin thotë se është përgjegjës për stërvitjen e luftëtarëve të fraksionit ushtarak Tanzim.
XS
SM
MD
LG