Ndërlidhjet

UASHINGTON


Në qendrën e Uashingtonit janë planifikuar demostrata të mëtejshme edhe sot, pas atyre të djeshme kur mijëra njerëz u tubuan të protestojnë kundër globalizimit dhe aksioneve ushtarake izraelite në Bregun perëndimorë.
Demostratat mbahen derisa Fondi Monetar Ndërkombëtar dhe Banka Botërore kanë filluar takimin vejetor të pranverës në Uashington, e protestuesit thonë se këto dy organizma mbështesin globalizimin, që ata e fajsojnë për varfëri të mëtejshme.
XS
SM
MD
LG