Ndërlidhjet

GJENERAL SANTOS/FILIPINE


Policia e Filipineve njofton se nga dy shpërthime që kanë ndodhur në të njejtën kohë në një qendër tregëtare dhe një lagje banimi, janë vrarë 12 njerëz, kurse mbi 27 janë plagosur.
Shpërthimet kanë ndodhur tek qyteti Gjeneral Santos ,200 kilometra në jug të kryeqytetit Manila dhe deri tash askush nuk e mori përgjegjësinë për këto aksione.
XS
SM
MD
LG