Ndërlidhjet

BUDAPEST


Hungarezët filluan rundin e dytë të votimeve parlamentare me Socialistët në opozitë të inkurajuar të mundin konzervativët e kryeministrit Viktor Orban dhe të udhëheqin qeverinë e re, që do te shpie vendin në Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG