Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell deklaroi se është i kënaqur me tërheqien e forcave izraelite nga dy qytete të Bregut perëndimor, por ka theksuar se kriza rajonale në Lindje të Afërt mbetet serioze.
Kryeministri izraelit deklaroi përfundimin e fazës së tashme të ofenzivës në Bregun Perëndimor, pasi armata njoftoi tërheqien nga Nablusi dhe pjesa dërmuese e Ramallahut,por mban të rrethuar Yasser Arafatin në Shtabin e tij.
XS
SM
MD
LG