Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i Kinës, Jiang Zemin nga vizita në Teheran shfaqi kundërshtimin e tij për zgjerimin e luftës të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara kundër terrorizmit dhe ndaj mbështetjes amerikane të politikës izraelite.
Pas bisedimeve me zyrtarët e Iranit, Zemin tha se Kina kundërshton praninë ushtarake amerikane në Azinë Qendrore dhe në Lindje të Afërt.
XS
SM
MD
LG