Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ


Një Zyrtar anonim i administratës promoskovite në Çeçeni tha se gjashtë ushtarë federalë rus raportohen të vrarë në sulme nga separatistët dhe shpërthime minash dhe pes të tjerë janë plagosur në incidente të veçanta, në harkun e fundit kohor.
Nëdrkaq, forcat federale kanë granatuar bazat e dyshuara të kryengritësve në jug të Çeçenisë, kurse në aksione bastisjesh janë arrestuar së paku 80 persona, ka thënë zyrtari.
XS
SM
MD
LG