Ndërlidhjet

JASENOVC/KROACI


Kryeministri i Kroacisë, Ivica Raçan ishte në mesin e 1500 njerëzve që përkujtonin një përvjetor nga Lufta e Dytë botërore në kampin e Jasenovcit dhe tha se donte t,u bëjë homazh dhjetra mijë ebrejëve, serbëve, romëve dhe kroatëve anti-fashistë që vdiqën në ate kamp përqëndrimi.
XS
SM
MD
LG