Ndërlidhjet

KARAÇI, PAKISTAN


Gjyqi i Ahmed Omar Saed Sheikut dhe tre aktivistëve të tjerë, të akuzuar për rrëmbimin dhe vrasjen e gazetarit amerikan, Daniel Pearl, rifilloi sot në Pakistan. Kryeprokurori tha se planifikon të thërrasë dëshmitarët e parë, pasi të akuzuarit të jenë ulur në bankën e të pandehurve në gjyqin me dyer të mbyllura që zhvillohet në Karaçi.
XS
SM
MD
LG