Ndërlidhjet

MANILA


Presidentja e Filipineve, Gloria Arrojo ka shpallur sot gjendjen e jashtëzakonshme në qytetin jugor Santos, pas një sërë shpërthime bombash që shkaktuan vdekjen e 14 personave dhe plagosjen e 60 të tjerëve, -njofton këshilltari i saj për sigurinë kombëtare.
XS
SM
MD
LG