Ndërlidhjet

MADRID


Një autobombë shpërtheu sot pas mesnatës në një zonë tregtare të Madridit.
Agjencia kombëtare e lajmeve EFE, bëri të ditur se nuk ka patur viktima dhe se shpërthimi ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin por dyshimet bien mbi grupimin bask, ETA.
XS
SM
MD
LG