Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon ka deklaruar se faza e parë e ofenzivës izraelite në Bregun përëndimor ka përfunduar, por ka theskauar se do të vazhdojë fushata kundër militantëve.
Sharon i dha këto deklarata pas tërheqies së tankeve dhe trupave izraelite nga Nablusi dhe pjesa dërmuese e Ramallahut, por janë dislocuar rreth qyteteve të Bregut perëdnimor.
Izraeli ka thënë se trupat do të vazhdojnë të mbajnë të rrethuar liderin palestinez ,Yasser Arafat në shtabin e tij në Ramallah.
XS
SM
MD
LG